KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): U kapacit kvalifikovaného nemocničního personálu narážíme na strop
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): U kapacit kvalifikovaného nemocničního personálu narážíme na strop

Přidáno 25. 11. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

Nemocnice po celé republice se plní novými pacienty s onemocněním COVID-19. Šéf zdravotních statistiků Ladislav Dušek nevyloučil, že počet hospitalizovaných může dosáhnout i nejvyšších březnových čísel, tedy až 9 500. Některé moravské nemocnice již vyhlásily stav krajní nouze. Hostem Hlavních zpráv Českého rozhlasu Radiožurnál byl jihomoravský hejtman Jan Grolich za KDU-ČSL.

„Nemocnice v Jihomoravském kraji nyní pociťují největší problém v nedostatku personálu. My můžeme stále technicky navyšovat lůžka, aby z nich byla lůžka JIPková s plicní ventilací, ale tu nemůže obsluhovat studentka střední školy. Musí u toho být kvalifikovaný personál, který je k tomu vyškolený. A tam narážíme na strop,“ řekl Grolich.

Podle hejtmana Jihomoravského kraje je potřeba zavést určitá celoplošná opatření, není však nutné vyhlašovat nouzový stav. „Vláda může vydat plošná opatření už teď na základě pandemického zákona a na základě zákona o veřejné ochraně zdraví. Nouzový stav není opatření a není potřeba. Opatření, které za mě potřeba je, je zamezení nadbytečných sociálních kontaktů,“ uvedl Grolich.

Více zde. 

kategorie Z médií