KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Proplatíme studentům zdravotnických oborů povinné praxe
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Proplatíme studentům zdravotnických oborů povinné praxe

Přidáno 19. 2. 2024
Ilustrační foto
ČT24

Jihomoravský kraj pod vedením hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL) podpoří v novém pilotním projektu studenty a studentky zdravotnických škol, zaplatí jim služby v nemocnicích v rámci jejich povinných praxí. Projekt se týká veškerých krajských nemocnic a Jihomoravský kraj si na něj vyhradil 10 milionů korun.

„Stipendijní program máme již delší dobu. Novinkou, kterou právě zavádíme je, že vedle stipendijního programu budeme i proplácet povinné praxe, které studenti zdravotnických oborů musí absolvovat. Doposud totiž studenti za tyto praxe nedostávali vůbec nic. My jsme se rozhodli, že tuto práci proplatíme. Chceme tím studenty motivovat, aby chodili do námi zřizovaných krajských nemocnic a také, aby si tam neodsloužili pouze tu povinnou praxi, ale chodili si přivydělat třeba i o víkendu, čímž se velmi nemocnicím uleví, což je v současnosti potřeba,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL).
 
„Všechny nemocnice tento projekt vítají. Projektu se účastní zpravidla studenti vyšších odborných škol, kteří už prošli nějakým vzděláváním a dokáží skutečně pomoci a odvádět práci za zdravotní sestry. Čím víc hodin tito studenti odpracují v našich nemocnicích, tím více jim pomůžou. Věříme, že se pomocí tohoto projektu spousta studentů pracovně podívá do našich nemocnic a že se do nich zapojí i po úspěšném dokončení studia“ dodal Grolich. 
 
Více zde. (20:35 začátek vstupu Jana Grolicha)

kategorie Z médií