KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Pro očkovací centra sháníme personál. Pomoc nabízí lékaři, ale i hasiči a pol
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Pro očkovací centra sháníme personál. Pomoc nabízí lékaři, ale i hasiči a policisté

Přidáno 11. 1. 2021
Ilustrační foto
cnn.iprima.cz

Hejtmani chtějí centrální registr na očkování spustit co nejdříve. Pátek je poslední den, kdy kraje mohou připomínkovat strategii očkování. O tom i o přeplněnosti krajských nemocnic v pořadu 360° Pavlína Wolfová diskutovala s hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem (KDU-ČSL) a hejtmankou Středočeského kraje Petrou Peckovou (za STAN).

Vládní strategie očkování má velké množství neznámých a řadu "ale". Kraje se na masivní vakcinaci připravují, mobilizují kapacity a řeší zejména personální zajištění očkování. Dodatečný personál shání pro svůj kraj také hejtman Jihomoravského kraje Grolich. Ten říká, že mu pomoc také nabízí různí lékaři, ale to není vše. „Pracovníky nám nabídli hasiči a policisté,“ doplnil Grolich. V Jihomoravském kraji již vzniklo celkem pět očkovacích center. Další vznikají při krajských nemocnicích.
Grolich zároveň dodal, že si jeho kraj snaží i zajistit vlastní rezervy injekčních stříkaček a jehel. „Plánujeme nakoupit zásobu stříkaček a jehel, ale počítáme až pro fázi, kdy se budou moci zapojit praktici,“ řekl hejtman v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Obává se totiž, že až budou moci očkovat právě i praktičtí či dětští lékaři, tak sami budou mít těchto pomůcek málo.

Více zde.

kategorie Z médií