KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Příští týden nám ukáže, jestli se čísla na Moravě opravdu zastaví
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Příští týden nám ukáže, jestli se čísla na Moravě opravdu zastaví

Přidáno 6. 12. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Aktuální covidová situace, vyhlídky do blízké budoucnosti, předpokládaný nápor v nemocnicích a případná zpřísňování zavedených opatření. To byla témata Partie Terezie Tománkové, jejíž hostem byl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

„Data z konce týdne jsou za mě alespoň pro Moravu trochu pozitivní. Vypadá to, že se u nás nákaza trochu zastavuje, což by mohlo znamenat, že za 14 dní by nápor v nemocnicích mohl začít klesat. Příští týden nám ukáže, jestli se čísla na Moravě opravdu zastaví, nebo jestli budeme dále růst,“ řekl Grolich.

Jihomoravský hejtman je rád, že vláda nakonec zavedla alespoň současná opatření a že čísla stagnují. Upozornil však na to, že epidemie se nyní šíří z Moravy do Čech. „Kdyby současná opatření byla vyhlášena před dvěma týdny, pomohla by. Uvidíme, co to teď udělá v Čechách. Ale zatím si myslím, že zpřísnění nebude potřeba,“ doplnil Grolich.

Více zde. 

kategorie Z médií