KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Pracujeme na tom, aby Ukrajinci byli ubytováni v důstojných podmínkách
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Pracujeme na tom, aby Ukrajinci byli ubytováni v důstojných podmínkách

Přidáno 16. 3. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Česká republika se potýká s velkým množstvím lidé, kteří k nám prchají před válkou na Ukrajině. Jednotlivé kraje tak musí řešit, kde Ukrajince ubytují. Politický komentář k aktuální situaci poskytl České televizi hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL)

,,V našem kraji je přibližně 18 tisíc uprchlíků. Řádově jsme jich okolo 3 tisíc přímo ubytovali. Neustále pracujeme na tom, abychom mohli v co nejrozumnějších podmínkách ubytovávat také ty další. Na dalších kapacitách pracujeme, víme, že těch lidí přijde ještě hodně. Ve spolupráci s většími městy zajišťujeme tělocvičny, které by měly být v pohotovosti,” uvedl Grolich.

,,U nás situaci zvládáme, dokázali jsme si s tím zatím pokaždé poradit. Neustále ale budujeme další kapacity a snažíme se být připraveni. Máme také vytipovaná místa pro stany. Ale jsem přesvědčen, že je lepší cesta teplého ubytování například v tělocvičně. Stany beru jako poslední řešení, jsme na to pro jistotu připraveni,” dodal hejtman.

Více zde. 

kategorie Z médií