KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Pracovní karanténa je logické řešení
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Pracovní karanténa je logické řešení

Přidáno 10. 1. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

V úterý 11. ledna začnou platit nová pravidla pro režim izolace a karantény. Jak těžké je najít shodu mezi chodem země a veřejným zdravím? Kdo má mít výjimku z karantény? Na otázky pondělních Událostí, komentářů odpovídal lidovecký hejtman Jan Grolich.

,,My jsme tento seznam profesí začali sestavovat už v době, kdy se začalo uvažovat o přednostním očkování kritické infrastruktury. Na těchto oborech jsme se shodli. Když jsme to teď znovu projednávali, tak jsme se bavili čistě pouze o tom, že tam zašleme stejný seznam,” řekl Grolich.

Všechna chystaná opatření se připravují předem, aby je bylo možné v případě potřeby hned použít. ,,Co se týče pracovní karantény, myslím si, že to logiku má. Nedělejme však z komára velblouda. Všechno se chystá pro případ, kdy například ve zdravotnictví bude velké množství karantén, V tu chvíli bude nutné povolávat do práce lidi, kteří jsou pozitivní, ale bez příznaků,” dodal Grolich s tím, že to neznamená, že od 17. ledna budou chodit do práce všichni pozitivní zaměstnanci.

Více zde. 

kategorie Z médií