KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Práce je na polích i vinicích
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Práce je na polích i vinicích

Přidáno 3. 7. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

V Lužicích na Hodonínsku poničených tornádem v pátek začala demolice prvního objektu řízená hasiči. Některé domy už zbourali lidé svépomocí a na hasičskou těžkou techniku nečekali. K částečné nebo úplné demolici je zatím v postižených obcích určeno 180 domů a číslo ale není konečné. Celkem je poškozeno 1202 budov. Do sbírek na pomoc už lidé poslali přes miliardu korun. A se začátkem čtyřdenního prodlouženého víkendu se do oblasti chystá ještě více dobrovolníků než v uplynulých dnech. Hostem vysílání Radiožurnálu byl hejtman Jihomoravského kraje a lidovec Jan Grolich.  

„Máme web dobrovolníci.cz, určitě ho najdete na sociálních sítích. Tam někteří lidé zveřejňují, co potřebují. Je ideální se zkontaktovat přímo s nimi. Potřeba jsou hlavně řemeslníci, práce na střechách a zednické práce. Ty vítáme samozřejmě úplně nejvíc. Můžete sem ale samozřejmě vyrazit i bez domluvené práce," uvedl hejtman Jan Grolich.

„Je třeba dojet na odstavné parkoviště v Břeclavi Ladné a autobus vás odveze. Podobně je to v Hodoníně u kulturního domu. Autobusáci už budou vědět, kam vás vezou a kde je potřeba pomoc. Práce se nyní najde i na polích, ve vinících a podobně. Je zde je potřeba vysbírat spoustu materiálu a odpadků, které sem naneslo tornádo. Je tak potřeba, aby dobrovolníci byli zajištěni i sami pro sebe, aby měli ochranné prostředky, jídlo i  pití. Mimo obec jim totiž nejsme schopni tyto věci poskytnout," doplnil Grolich.

Více zde. 

kategorie Z médií