KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Patří smeknout před všemi hasiči a záchranáři
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Patří smeknout před všemi hasiči a záchranáři

Přidáno 26. 6. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Zkáza nevídaných rozměrů. Jihem Moravy se ve čtvrtek večer prohnaly silné bouře a nejničivější tornádo v české historii. Jihomoravané se tak setkali s něčím, co doposud znali jen z katastrofických filmů. Během okamžiku jim živel usiloval o holou existenci. Zkáza si vyžádala několik obětí a vážně zraněných. Mnoho lidí přišlo o středy nad hlavou. Hostem Událostí, komentářů byl na dálku jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL).

„S místními krizovými štáby zařizujeme vše potřebné. Pro lidi, kteří přišli o střechu nad hlavou, se snažíme zajistit ubytování v dostupné lokalitě. Už nyní jsme ale dostali spoustu nabídek i na dlouhodobé ubytování. Máme možnost nabídnout i mobilní kontejnerové ubytování přímo na místě. Variant je spoustu, uvidíme, které využijeme. Musíme hlavně nejprve zjistit, kolik rodin bude naši pomoc potřebovat,“ uvedl k ubytování lidí zasažených tornádem Grolich. „Patří smeknout před všemi hasiči a záchranáři. Měli jsme tu i jednotky, které byly například na misi v Bejrútu a říkaly, že toto ještě nezažily," doplnil lidovecký hejtman. 

„Co se týče vlády, tak tam očekáváme hlavně finanční pomoc. Nyní se ale musíme postarat sami o sebe," uvedl Grolich. Armáda by pak podle něj měla přijet vypomáhat už v sobotu ráno. Řada má postupně přijít i na dobrovolníky. 

Více zde. 

kategorie Z médií