KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Nemáme takový problém s počtem uprchlíků, abychom bušili ministerstvu vnitra
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Nemáme takový problém s počtem uprchlíků, abychom bušili ministerstvu vnitra na dveře

Přidáno 16. 6. 2022
Ilustrační foto
FORUM 24

Nemáme takový problém, abychom bušili ministerstvu vnitra na dveře. Čekáme, až budeme znát data, abychom věděli, na čem jsme. Potom se musíme také bavit o tom, že jsou různá řešení, říká v rozhovoru pro FORUM 24 hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL).

Největší nápor je hlavně ve velkých městech. Jak jste na tom s kapacitami v Brně?
Nemáme takový problém, abychom bušili ministerstvu vnitra na dveře. Čekáme, až budeme znát data, abychom věděli, na čem jsme. Potom se musíme také bavit o tom, že jsou různá řešení. Paralelně se vede diskuze s ministerstvem školství, že pro uprchlíky nebude třeba platit povinná školní docházka, že se jim bude uznávat online výuka z Ukrajiny, která víme, že probíhá. Tím pádem můžeme mít problém škol vyřešený. Opravdu je více řešení a nejde jen o stěhování lidí. Nejde to udělat násilím.

Takže pražský scénář v Brně nehrozí?
To se v Brně nestane, protože uzavření asistenčních center vůbec nic neřeší. Lidé sem pořád budou chodit. U nás by byl paradox, že jsme centrum přesunuli do vedlejší budovy, než je cizinecká policie. U nás by to bylo doslova tak, že by lidé nechodili do budovy A, ale do budovy B, která by byla asi 50 metrů vedle. U nás by to byl úplný nesmysl.

Více zde.

kategorie Z médií