KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Na jižní Moravě odbavujeme nejvíce lidí v asistenčním centru
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Na jižní Moravě odbavujeme nejvíce lidí v asistenčním centru

Přidáno 4. 3. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Vláda vyhlásila nouzový stav, aby měli hejtmani jednotlivých krajů více nástrojů, jak řešit migrační krizi Ukrajinců, kteří prchají před válkou. Bude to efektivní řešení? Situaci pro Českou televizi okomentoval hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL).

,,My jsme některé kroky dělali také mimo nouzový stav, protože jsme se rozhodli zapojit dříve, ale bylo to mnohem složitější. Když jsme chtěli někoho ubytovat, museli jsme se s majitelem nemovitosti domluvit na podmínkách, objednat to a podobně. Nyní to bude mnohem jednodušší. Kapacita bude velká, další ubytování bude potřeba. Také potřebujeme zařídit mnoho věcí v rámci asistenčního centra, v tuto chvíli máme nástroje, jak to udělat jednoduše,” uvedl Grolich. 

Řeč byla také o tom, kde bude potřeba více zaměstnanců. ,,Nejvíce to bude potřeba asi v oblasti vyřizování víz. To mohou dělat pouze úředníci, teď nově také policisté. Je jich omezený počet, nemůže to dělat každý policista. Vízum ale člověk nemusí mít hned, na jeho vyřízení má 90 dnů. Systém ale funguje, na jižní Moravě odbavujeme nejvíce lidí.,” dodal Grolich.

Více zde. 

kategorie Z médií