KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Ministerstvo zdravotnictví se musí probrat
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Ministerstvo zdravotnictví se musí probrat

Přidáno 24. 11. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Situace na jižní Moravě je kritická. Budou zaváděny lokální lockdowny? A jak dlouho budou nemocnice schopny fungovat? Pozvání do pořadu 360° CNN Prima News přijal hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

„Zkušenost je taková, že vlna vždy začne na jednom konci republiky a postupně se převalí na druhou stranu. Nechci vytvářet černé scénáře, ale u nás je situace krizová. Nemocnice už opravdu jedou na doraz s tím, že mají nachystané kapacity na čísla, která jsme měli na jaře v nejhorších časech. Obávám se, že pokud se nezačnou přijímat nějaká rozumná opatření, tato čísla překročíme a nemocnice to nezvládnou,“ řekl Grolich.

Na otázku, co je podle něj na aktuální situaci nejhorší, uvedl: „Umírá až sto lidí denně. To je za mě rozhodně to nejhorší. Druhou nejhorší věcí je extrémní omezení standardní péče nemocnicemi. Zdravotnictví přestává fungovat a já se obávám, že jestliže se v horizontu příštích deseti dnů něco nestane, naprosto zkolabuje. Ministerstvo zdravotnictví se musí probrat,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje.

Nejdůležitější je nyní podle Grolicha omezení veřejných akcí. „Nemyslím si, že musí nastat tvrdý lockdown. Ale teď není přijato v podstatě žádné opatření. Domnívám se, že pokud se sníží kapacity akcí nebo se zakážou akce nad určitý počet osob, pomůže to. Ale někdo to už musí konečně říct,“ doplnil Grolich.

Více zde. 

kategorie Z médií