KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): K přerozdělování rodin z Ukrajiny po republice by měly sloužit pozitivní a mo
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): K přerozdělování rodin z Ukrajiny po republice by měly sloužit pozitivní a motivační kroky

Přidáno 18. 5. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Hejtmani jednotlivých krajů jednali v Praze s ministrem vnitra o tom, jak motivovat ukrajinské rodiny, aby se ubytovávali po celé rebublice a ne pouze v Praze či velkých městech. Jak jednání probíhalo? Pozvání k okomentování situace pro Českou televizi přijal hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL). 

,,Byly nám předstraveny koncepční věci, jak lidi z Ukrajiny motivovat k tomu, aby se přestěhovali jinam. Každý kraj má nějaké ORP, kde ten přetlak je, u nás je to například Brno. To ještě neznamená, když se tyto věci zavedou, že to v reálu bude fungovat. Jedná se o formu pozitivní motivace, aby lidé pochopili, že pro ně bude možná lepší bydlet někde jinde, protože tam například lépe seženou zaměstnání nebo umístí dítě do školy. Je to dlouhodobý proces a je dobré, že se nastartoval," řekl Grolich.  

,,Integrační skupina složená z odborníků představila motivační kroky, které by mohly motivovat samotné uprchlíky k tomu, aby se přemístili někam jinam. Neměl by to být řízený proces. Jsou to pozitivně motivační kroky, kterým já rozumím. Je to hodně o komunikaci a informacích se samotnými ukrajinskými rodinami, aby se přemisťovaly. Není to o tom, že něko rozhodne o přesunutí skupin. Tak to vůbec není. Jsou to skutečně kroky pozitivní komunikace a motivace," řekl Grolich.  

Více zde. 

kategorie Z médií