KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Jihomoravský kraj zvládá změnu podmínek podpory ukrajinských uprchlíků napros
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Jihomoravský kraj zvládá změnu podmínek podpory ukrajinských uprchlíků naprosto bez problémů

Přidáno 7. 7. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Konec podpory ubytování ukrajinským uprchlíkům nepřinesl žádnou krizi. Hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL) spolu s hejtmany dalších krajů v pořadu Události, komentáře ČT24 ocenil dostatečnou připravenost krajů na možné problémy s ubytováním uprchlíků.

Jihomoravský hejtman Grolich míní, že současná situace je naprosto bez problémů. Do asistenčního centra v Jihomoravském kraji přišlo podle něj zhruba 20 lidí, všichni z nich byli objednaní dopředu. Z ulice podle něj nepřišel nikdo, kdo by už v Česku pobýval. „Nic absolutně dramatického se nedělo,“ shrnul Grolich.

Hejtmani jednotlivých krajů se v debatě dotkli rovněž tématu další finanční podpory ukrajinským uprchlíkům. „Je potřeba narovnat pravidla, aby lidi z Ukrajiny, kteří sem přišli, měli srovnatelné podmínky s našimi lidmi,“ uvedl Grolich. Ukrajinští uprchlíci se podle něj zvládli v Česku aklimatizovat.

Více zde.

kategorie Z médií