KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Jak velkou mají lidé čekat pomoc od státu? Rozhodne výše jejich škod
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Jak velkou mají lidé čekat pomoc od státu? Rozhodne výše jejich škod

Přidáno 8. 7. 2021
Ilustrační foto
DVTV

Pomůžeme vám, ale něco vás to bude stát. Vláda se rozhodla přispět lidem zasaženým tornádem na obnovu bydlení. Pravidla, která stanovila ale mnohým vyrazila dech. Až včera je po vlně kritiky upravila. Proč ani teď nejsou slíbené dotace spravedlivé? Hostem DVTV byl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL).

Dotace určené na obnovu bydlení po tornádu se nebudou snižovat o dary z veřejných sbírek. Vláda po vlně kritiky změnila původní pravidla pomoci. Zároveň ale rozhodla, že pojištěným lidem se dotace bude krátit. Konkrétně o 70 % částky vyplacené z pojistného plnění. „Hodně záleží na výše škody, nicméně jsem rád, že vláda upravila pravidla tak, aby se lidem neodečítaly peníze ze sbírek. Pojištění se ne vždy automaticky odčítá. Jenom v případě, že dva miliony plus pojistka jsou vyšší, než výše škody, tak potom se to odečítá. Alespoň já to tak chápu,“ uvedl hejtman.

„Chápu, že pojišťovny chtěly, aby pojištění lidé byli zvýhodněni. Mojí rolí ale není za pojištěné lobovat,“ uvedl Grolich s tím, že vítá, že krácení o pojištění nebude stoprocentní ale sedmdesáti procentní. „I to je krok k lepšímu. Věřím, že ve většině případů lidé na peníze dosáhnout a pokryjí své škody,“ upřesnil lidovecký hejtman.

Více zde.

kategorie Z médií