KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Do budoucna je potřeba změnit krizové postupy. Musíme se z této události pouč
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Do budoucna je potřeba změnit krizové postupy. Musíme se z této události poučit

Přidáno 4. 7. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Týden po tornádu na jižní Moravě, co jsme se o sobě dozvěděli, co se o sobě dozvěděli obyvatelé postižených obcí a jak se zničený region staví na nohy? A jak dlouho potrvá, než se vše vrátí do starých kolejí? Hostem Událostí, komentářů byl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL). 

„Je vidět neskutečná vlna dobra. Když lidé vidí, že ostatní jsou v nesnázích, dokážou pomoct.
Je to neskutečné množství peněz a obrovská vlna dobrovolníků. K obojímu se naštěstí dostaneme,"
uvedl hejtman Grolich. Nejobtížnější pro něj bylo, že krizový štáb je nastavený na neštěstí typu povodně, ale ne na tornádo. „Dva, tři dny v obci stojí voda, je čas se zamyslet, něco naplánovat. U tornáda práce začaly v první minutě. A od té doby neskončily. Nebyl čas na plánování," upřesnil potíže Grolich s tím, že krizové postupy bude chtít do budoucna změnit. 

„První víkend tam přijelo spoustu dobrovolníků. Byly zde tisíce zájemců o pomoc. V tomto byl trochu problém, protože jsme kvůli dopravě museli uvnitř obcí omezit příjezd. Zastavovat dopravu a odstavovat dobrovolníky. Během týdne máme systém vychytaný. Na další víkend jsme připraveni," uvedl ke své práci hejtman.

Více zde. 

kategorie Z médií