KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): Díky digitalizaci funguje stát efektivněji
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): Díky digitalizaci funguje stát efektivněji

Přidáno 30. 1. 2024
Ilustrační foto
Český rozhlas

Lidovcům se daří digitalizace na rezortu Ministerstva práce a sociálních věcí. Hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL) jako host Dvaceti minut na Radiožurnálu hovořil o modernizaci státu i o tom, co bývají témata debat se staršími občany České republiky.

Podle Jana Grolicha lidovci provádějí úspěšnou digitalizaci. „V oblasti digitalizace jsme toho na Ministerstvu práce a sociálních věcí dokázali hodně. Jako KDU-ČSL máme šanci být skutečně moderní stranou, která zefektivní fungování státu,“ prohlásil hejtman Grolich.
 
V modernizaci je naprosto stěžejní vysvětlovat a komunikovat konkrétní kroky. Grolich nezapomíná na starší občany České republiky a rád s nimi debatuje. „Běžné praktické věci v oblasti modernizace státu musíme především lidem vysvětlovat, protože jim mohou významně usnadnit život. Ačkoliv mají někdy starší lidé přirozené obavy z modernizačních změn, když s nimi debatuji, zjišťuji, že starší občané našeho státu jsou rádi za to, že komunisté nejsou ve sněmovně. Zažili minulý režim a nechtějí, aby se vrátil,“ řekl Jan Grolich.

Více zde.

kategorie Z médií