KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek v nedělních Otázkách Václava Moravce k daňovému balíčku a také aktuální politické situa
Zpět

Jan Bartošek v nedělních Otázkách Václava Moravce k daňovému balíčku a také aktuální politické situaci ve Sněmovně

Přidáno 4. 11. 2019
Česká televize

Předseda poslaneckého klubu lidovců Jan Bartošek se utkal v neděli v diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce se šéfy poslanců Jaroslavem Faltýnkem (hnutí ANO) a Jakubem Michálkem (Piráti). Předsedové svých klubů spolu diskutovali o plánované stávce učitelů, daňovém balíčku a aktuální politické situaci ve Sněmovně.

Lidovci dlouhodobě kritizují daňový balíček, který podle nich není dobře připraven. Chybí v něm podrobná analýza dopadu na podnikatelské prostředí. Věc je poměrně jednoduchá, když dáváte do Sněmovny návrh na změnu daní, tak každá slušná vláda k tomu dodává takzvanou RIU, což znamená dopad na podnikatelské prostředí. Na to jste se vykašlali. Když se tehdy danil hazard (2016), byla předložená analýza, kam lze jít, aby se to nepřeneslo do šedé zóny. V současné době nemáte spočítáno, co to udělá s alkoholem, zda to nepovede k rozvoji černých palíren a například kauzy Drak, kterou jsme tu měli," uvedl Jan Bartošek.

Více zde.

kategorie Z médií