KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek se opřel v Událostech, komentářích do poslanců z SPD za šíření lživých informací za úče
Zpět

Jan Bartošek se opřel v Událostech, komentářích do poslanců z SPD za šíření lživých informací za účelem vytváření strachu ve společnosti

Přidáno 29. 7. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) ve své výroční zprávě varuje před činností tzv. alternativních médií, jež záměrně šíří dezinformace za účelem manipulace lidí. Podle NCOZ jsou tato média hrozbou do budoucna. „Já s označením alternátivní média nesouhlasím, jsou to prostě lživé a manipulativní média, která si překrucují pravdu podle toho, jak se jim to hodí. A také podle toho, kam chtějí dostat náladu ve společnosti,“ řekl v Událostech, komentářích poslanec a  člen Výboru pro bezpečnost a Výboru pro obranu Jan Bartošek s tím, že si je vědom jejich nebezpečí pro demokratický vývoj v České republice.

V záplavě nepřeberného množství informací na internetu věří Bartošek českým tajným službám, sám si také několikrát informace ověřuje. Zároveň varuje před prokremelskými médii, která zvyšují nenávist ve společnosti. Podle něj je proto potřeba se zabývat zvyšováním mediální gramotnosti, protože nejvíce jsou ohroženi právě senioři a důchodci, na které častokrát tato média cílí. 

Místopředseda lidovců zkritizoval i lživé výroky poslanců z SPD na sociálních sítích, kteří svým jednáním vytváří nedůvěru ve společnosti. „Tomio Okamura není žádný vlastenec ale zbabělec, protože nepřináší témata, která povzbuzují národní hrdost, ale jenom společnost straší,“ uvedl předseda Poslaneckého klubu KDU-ČSL Bartošek.

Celý pořad můžete zhlédnout zde.
kategorie Z médií