KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Zpochybňování autorit je velmi nebezpečné
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Zpochybňování autorit je velmi nebezpečné

Přidáno 24. 6. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Místopředsedu Poslanecké sněmovny a 1. místopředsedu strany Jana Bartoška (KDU-ČSL) prosincová tragédie na Filozofické fakultě UK velmi zasáhla. O způsobech, jak podobné události předejít v budoucnu, a o dalších hrozbách, hovořil Bartošek v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. 

Hlavním tématem debaty byla tragédie, která se udála v prosinci minulého roku na Filozofické fakultě UK. „Střelba na Filozofické fakultě mne skutečně velmi zasáhla. Ti studenti byli ve věku mých dětí. Celá záležitost je plná emocí a po takové tragédii se všichni ptají, jak je možné, že se to mohlo stát a kdo za to může,“ řekl místopředseda Poslanecké sněmovny Bartošek a poukázal na problematiku dnešní doby. „Osamělí střelci se nevyskytují jen v naší společnosti, ale bohužel i jinde,“ dodal.
 
Jan Bartošek také upozornil na nebezpečí, které plyne z nedůvěry vůči právnímu státu. „Zpochybňovat autority je pro naši společnost nebezpečné. Já doufám, že se shodneme na tom, že věříme Generální inspekci bezpečnostních sborů. My jako společnost si nemůžeme každý mít nějaký názor na něco, když nemáme k dispozici dostatek informací,“ upozornil Jan Bartošek.
 
Byť Bartošek naprosto chápe emoční tlak veřejnosti, je dle něj nutné, aby byla událost pořádně a racionálně vyšetřena. „Musíme nechat konat orgány, aby vedly vyšetřování. A pro mě jedna ze zásadních věcí, kromě úprav zbraňové legislativy, je, zda jsme také schopni diskuze o používání nástroje jako je face recognition, tedy poznávání tváří lidí podle kamerového systému. Jsou situace, kdy musíme upřednostnit bezpečnost,“ vysvětlil místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda strany Jan Bartošek, který hovořil o možnostech, jak podobným událostím v budoucnu zabránit.

Více zde

kategorie Z médií