KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Za koalici SPOLU jsme připraveni vyhrát volby! Hnutí ANO pro nás není partne
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Za koalici SPOLU jsme připraveni vyhrát volby! Hnutí ANO pro nás není partner

Přidáno 14. 6. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Zásah na Úřadu vlády, povolební sestavování kabinetu a mnoho dalších témat nad kterými se diskutovalo v nedělní polední publicistice CNN Prima News. Hostem pořadu Partie byl i šéf lidoveckých poslanců a místopředseda strany Jan Bartošek.

Je to osm let od zásahu policie na Úřadu vlády. Bylo to v noci z 12. na 13. června 2013. Zásah přepsal politickou mapu Česka. ODS upadla do krize a posílila ČSSD, komunisté a hnutí ANO. Tehdejší premiér za ODS Petr Nečas, jehož vláda po zásahu padla, říká, že to byl útok na politický systém. „Byl to krajně nešťastný zásah. Podle toho, jak velký kolem toho byl cirkus, tak ten výsledek je bídný. Je to osm let zpátky, měli bychom se podívat na to, jaké to přineslo výsledky. Není otázkou, koho obviníte a koho odstíháte, ale koho odsoudíte,“ uvedl ke kauze poslanec Jan Bartošek. „Je mi to líto, ale zasahovat na Úřadu vlády je velice citlivá záležitost. A je mi jedno, kdo byl čí milenka. Důležité je, zda se dodržuje zákon,“ doplnil Bartošek.

Jak to bude po volbách?
„Za koalici SPOLU jsme připraveni vyhrát volby. V okamžiku, kdy vyhrajeme volby, tak k sobě budeme hledat takové partnery, se kterými budeme schopni prosadit co nejvíce z našeho programu. Dopředu říkám, že pro nás je vyloučena spolupráce s extrémistickými stranami jako jsou SPD a komunisté. U lidovců plátí, že hnutí ANO vedené Andrejem Babišem, který je trestně stíhaný a má problém se zákonem, tak pro nás není partner,“ avizoval Jan Bartošek.

Více zde.

kategorie Z médií