KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Výměna ministra zahraničí šest měsíců před volbami? Akt pomsty ze strany Hra
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Výměna ministra zahraničí šest měsíců před volbami? Akt pomsty ze strany Hradu

Přidáno 12. 4. 2021
Ilustrační foto
Otázky Václava Moravce

Chaos jako nová metoda řízení státu? Důvody výměn ministrů, kauzy Sputnik, Dukovany, nejnovější volební model, to vše bylo předmětem diskuse v pořadu Otázky Václava Moravce. Hosty byli místopředseda KDU-ČSL a předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek, ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD a europoslankyně Kateřina Konečná z KSČM.

„Měnit ministry šest měsíců před řádnými volbami, je spíš otázka různých politických her a intrik než reálně myšlené změny. Protože když na ministerstvo šest měsíců vyšlete nového člověka, tak ten se za těch pár týdnů dokáže maximálně rozkoukat, a ne udělat nějaké koncepční změny. To znamená, osobně si myslím, že dojde-li ke změně na pozici ministra Petříčka, bude to akt pomsty ze strany Hradu, kterému vyhoví pan ministr Hamáček. Protože v poslední době se ukazuje, že pan prezident je spíš zastáncem východních režimů než lidí, kteří chtějí, aby naše republika respektovala odborníky, co se týká například vakcíny Sputnik, aby to prošlo standardní certifikací. Je tady tlak, abychom vyšli vstříc Rusku. Potom samozřejmě další věci. Vím, že pan ministr je demokrat a skutečně ví, že naše země patří na západ, a také chrání naše bezpečnostní zájmy, tak jako například lidovci, pokud se týká Dukovan,“ reagoval Jan Bartošek.
 
Více zde.

kategorie Z médií