KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Vláda se stará a pomáhá lidem. Vzdechy hnutí ANO je potřeba vyslechnout a jí
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Vláda se stará a pomáhá lidem. Vzdechy hnutí ANO je potřeba vyslechnout a jít dál

Přidáno 4. 5. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Poslanci se sešli na mimořádné schůzi poslanecké sněmovny. Na programu je zrušení elektronické evidence tržeb, ale také snížení plateb za státní pojištěnce. Řešit by se pak mělo i zavedení možnosti korespondenční volby a zpřísnění zákona o střetu zájmů. Některé hlasy z opozice - například z ANO a SPD - avizovaly, že projednání určitých návrhů se neobejde bez jejich obstruování. Protáhnou se dnešní jednání opět až do nočních hodin? A přistoupí vládní poslanci ke zkrácení doby na jednotlivá vystoupení? Pozvání k okomentování aktuální situace do České televize přijal místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. 

,,Jistě nás čeká dlouhá noc. Poslanci hnutí ANO se snaží a hovoří, regulérně obstruují, mají na to právo. Lidem se ale těžko vysvětluje, že to bude další probdělá noc o zákonech, které by šlo projednat podstatně rychleji. Je to právo opozice, ale u těchto projednácaných zákonů mi obstruování velký smysl nedává, ale i o tom je demokracie," uvedl Bartošek. 

Řeč byla také o tom, zda má smysl protahovat jednání. ,,Vláda se stará a pomáhá lidem. Vzdechy hnutí ANO je potřeba vyslechnout a jít dál. Hnutí ANO opakovaně prokázalo, že destruuje řadu zákonů, které dávají smysl. Konkrétně u tohoto projednávaného zákonu všichni říkají, že ho podpoří. Nedává tedy smysl, proč zde diskutujeme hodiny nad něčím, kdy ty příspěvky ze strany hnutí ANO nejsou mnohdy úplně k věci. Je to o tom, že chtějí protáhnout jednání. Podle mě především chtějí udělat to, aby nedošlo na zákon o střetu zájmů. Protože poslanci a poslankyně hnutí ANO jako jeden muž a jako jedna žena brání svého předsedu. O to jde, o nic jiného,"  řekl Bartošek. 

Více zde. 

kategorie Z médií