KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Vláda je aktivní a v pomoci uprchlíkům využívá všechny nástroje
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Vláda je aktivní a v pomoci uprchlíkům využívá všechny nástroje

Přidáno 29. 3. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Premiér tvrdí, že vláda potřebuje prodloužit nouzový stav do konce května, aby zvládla příchod uprchlíků. Nešlo by to bez prodloužení? Politický komentář a pozvání do Událostí, komentářů přijal místopředseda Poslanecké sněmovny a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. 

„Nouzový stav je za stávající situace adekvátní nástroj. Co se týče dalších opatření, je třeba si uvědomit, že válka trvá měsíc a vláda učinila řadu opatření, ať už v sociální oblasti ale také v procesu udělování víz. Vláda je v tomto ohledu velmi aktivní a reaguje na situaci tak, jak nastala. Za stávající situace si myslím, že využíváme všech nástrojů,“ řekl Bartošek.

Řeč byla také o mechanismu solidarity, na kterém se shodli evropští ministři vnitra. „Jsem rád, že jsme členy EU. Nyní se ukazují hodnoty, na kterých stojí. Jsou jimi solidarita, podpora slabších a podpora v nouzi. Oceňuji, že evropské státy říkají ať jsme solidární. Osobně taky zastávám názor, že Ukrajinci jsou nám kulturně i nábožensky blízcí. To, že chtějí zůstat v Polsku, u nás nebo na Slovensku smysl dává. Zda tato solidarita bude fungovat ukáže jen praxe.“ uvedl Bartošek. 

Více zde. 

kategorie Z médií