KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Věřím, že Švédsko i Finsko vstoupí do NATO. V budoucnosti by i Ukrajina měla
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Věřím, že Švédsko i Finsko vstoupí do NATO. V budoucnosti by i Ukrajina měla být součástí Severoatlantické aliance

Přidáno 28. 3. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek se v pořadu ČT24 vyjadřoval k rozšiřování jaderného arzenálu Ruska, zároveň vyjádřil svou podporu vstupu Finska a Švédska do NATO. Podle prvního místopředsedy KDU-ČSL by i Ukrajina měla být v budoucnosti součástí NATO, jelikož je to podle něj jediná armáda v Evropě, která zažila reálné bojové nasazení, a máme možnost od ní získat cenné zkušenosti.

„Já bych si přál, aby obě země vstoupily do NATO. Pevně věřím, že se to povede, nicméně se dá předpokládat, že Turecko bude směrem ke Švédsku dělat problémy a bude vymýšlet různé podmínky. Sám za sebe jsem rád, že alespoň Maďarsko již ratifikovalo vstup Finska do NATO,“ uvedl Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny.

„Proces obnovy východních armád západní technikou výměnou za pomoc Ukrajině by podle mě měl proběhnout co nejrychleji, ať už se to týká tanků, helikoptér, BVP nebo nadzvukových letadel. Vzhledem k tomu, že probíhá válka na Ukrajině, jedou všechny kapacity obranného průmyslu naplno a já jsem přesvědčen, že tento proces má skutečně proběhnout, pokud možno v co nejkratších termínech, a to nejen v České republice,“ míní první místopředseda KDU-ČSL.

Více zde.

kategorie Z médií