KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Statečnost jednotlivců může přinést národům svobodu
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Statečnost jednotlivců může přinést národům svobodu

Přidáno 27. 5. 2024
Ilustrační foto
Novinky.cz

Význam činu Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka, kteří před 82 lety, 27. května 1942, spáchali v pražské Libni atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, má dnes silné konotace. Shodli se na tom politici při pondělním vzpomínkovém aktu u pomníku parašutistům v takzvané Heydrichově zatáčce. Akce se zúčastnil také místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda strany s gescí pro oblast bezpečnostní politiky Jan Bartošek (KDU-ČSL). 

 

Atentát podle lidovce Jana Bartoška jasně ukazuje, že je třeba stavět na odvaze, statečnosti, solidaritě, ochotě pomáhat druhým a zastávat se slabších. „Špatné jsou hodnoty, které vedou k nenávisti, k šikaně. Na tom dobré dílo nepostavíte,“ prohlásil Bartošek.

Kdyby se zrůdný projekt německé třetí říše povedl, nejspíš bychom tu dnes podle Bartoška nebyli. A třetí říši pomohla porazit i operace Anthropoid. „Statečnost jednotlivců mnohdy přinese svobodu národům,“ uvedl. Podle něho totéž platí pro současnou Ukrajinu. Nelze ustupovat silnějšímu kvůli pohodlnosti. „Nepovede to k míru, bude to bráno jako slabost, jako důvod k tomu, aby tyto země byly posléze napadeny. Diktátoři nerozumějí dialogu, jenom síle,“ doplnil Bartošek.

Více zde
 

kategorie Z médií