KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): SPD je ruskou pátou kolonou. Chtít obchodovat s masovým vrahem je zločin
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): SPD je ruskou pátou kolonou. Chtít obchodovat s masovým vrahem je zločin

Přidáno 19. 9. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

První místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek se v nedělní Partii Terezie Tománkové tvrdě pustil do poslankyně SPD Karly Maříkové, která navrhovala jednat s Ruskem o dodávkách plynu. Podle Bartoška se SPD chová jako ruská pátá kolona, která by chtěla obchodovat s masovým vrahem.


„V okamžiku, kdy vidíme, jak se ruská armáda chová v Buči, vidíme zabité děti, znásilněné ženy, hromadné hroby. To samé v Izjumu, kde jsou přiznané mučírny. Mě by hanba fackovala vůbec se s takovým gaunerem bavit. Mluvím k vám ne jako k političce, ale k ženě. Tohle nemůže být argument, kdy budeme ustupovat jako lokajové Rusku, chodit tam s čepicí, a je jedno, jestli přes Maďarsko nebo přes koho. Je nepochopitelné, že tímto způsobem přemýšlíte,“ vmetl Bartošek Maříkové do tváře.

SPD dokonce nazval pátou kolonou Ruska. „SPD se dlouhodobě prezentuje jako ruská pátá kolona. Je to vaše politika, která se mi nelíbí a ohrožuje bezpečnost republiky, je to vaše strategie. Ale chovat se jako týraná žena, která je opakovaně bita, a svému chlapovi říká, že mu zase uvaří, tak to já odmítám. Evropa je zodpovědná za to, aby našla jiné zdroje, jiný plyn, ropu a suroviny. Ruský režim a Putin, kterého považuji za zločince, by měl jít do Haagu před soud, včetně jeho generálů. Je to režim, který nebudu jakýmkoliv způsobem podporovat,“ řekl Bartošek.

Více zde.

kategorie Z médií