KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Snížit náklady za energii pomůže program Oprav dům po babičce. Cílená pomoc
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Snížit náklady za energii pomůže program Oprav dům po babičce. Cílená pomoc je klíčová

Přidáno 6. 11. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima News

Místopředseda poslanecké sněmovny a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek se zúčastnil nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. V debatě zaznělo například to, jak lze snížit náklady za energii díky programu Oprav dům po babičce. Českým rodinám pomůže i možnost zažádat si o příspěvek na bydlení.

Jan Bartošek hovořil o programu Oprav dům po babičce, který lidem umožňuje získat dotaci na renovaci nemovitostí. Díky tomuto programu se dají výrazně snížit náklady za energii. „Výměnou oken a zateplením fasády se jednoznačně snižuje energetická náročnost domu. Pokud takové změny provedeme ve velkém, snížíme spotřebu energií a bude to dobré pro nás všechny v dlouhodobém horizontu,“ řekl Bartošek.

Bartošek také ubezpečil, že české rodiny se dopadů cen energií obávat nemusí. „Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka myslí na to, aby se žádná rodina nedostala do problémů. Těm, jejichž náklady na domácnost přesáhnou 30 % příjmu, bude poskytnut příspěvek na bydlení. Zažádat si o něj lidé mohou i elektronicky. Nikdo nezůstane bezprizorní,“ ujistil Jan Batošek. „Věřím, že právě cílená pomoc rodinám je správným řešením,“ dodal.  

Více zde.

kategorie Z médií