KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Školy musíme aktivně připravovat na krizové situace
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Školy musíme aktivně připravovat na krizové situace

Přidáno 4. 1. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

První místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek byl včerejším hostem pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Mezi hlavní témata, o kterých debatoval, patřila nová bezpečnostní opatření na školách, která se budou zavádět v reakci na tragédii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Řeč přišla i na korespondenční volbu, kterou Bartošek jednoznačně podpořil. 

Jan Bartošek tvrdí, že je nutné rychle a razantně na tragickou situaci z konce minulého roku reagovat. Za zásadní považuje i prevenci a přípravu na rizikové situace. „Není důležité pouze bezpečnostní vybavení budovy, jako jsou rámy u vstupů, ale důležité je i proškolení personálu. Musíme mít schopnost zachytit, kdy se ten člověk nebo student radikalizuje a pomoci mu. Současně je to i o výcviku, tzn. klasický postup: utíkej, schovej se, bojuj. Důležité nejsou pouze investice do bezpečnosti, ale i získání takovýchto dovedností,“ vysvětlil 1. místopředseda strany.
 
S Klárou Dostálovou (nestr. za ANO) probíral změnu postojů bývalého vládního hnutí. Na začátku bylo hnutí ANO, které chtělo korespondenční volbu a euro. teď říkáte, že nechcete korespondenční volbu a nechcete EuroMně z toho vyplývá, že buď jste lhali tenkrát, anebo lžete teď, protože není možné, abyste v tak zásadních věcech neměli odborné stanovisko. Buď děláte politiku, která se vám hodí, anebo děláte politiku dobrou pro stát a víte, proč ji děláte. To je pro mě taková základní úvaha. Co se týká lidovců, tak my jsme v tomhle dlouhodobě konzistentní,“ vysvětlil.

Více zde.

kategorie Z médií