KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Radikalizace společnosti je nebezpečná, opatrnost je na místě
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Radikalizace společnosti je nebezpečná, opatrnost je na místě

Přidáno 17. 5. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima News

Události na Slovensku jasně ukazují, že bezpečnostní situaci nesmíme podceňovat. O atentátu na slovenského premiéra, ale také o aktuální situaci v České republice hovořil místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda strany s gescí pro oblast bezpečnostní politiky Jan Bartošek (KDU-ČSL) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

„Stalo se něco, co si nikdo nedovedl představit, že bude možné v reálném čase. Útok střelnou zbraní na premiéra demokratické země je pomyslným překročením Rubikonu,“ prohlásil Jan Bartošek v reakci na středeční události, kdy byl spáchán atentát na slovenského premiéra Roberta Fica.
 
Bartošek ubezpečil, že v současnosti v České republice nic podobného nehrozí. Zvýšená opatrnost je však na místě. „Podle aktuálních informací, které mám, nic nenaznačuje tomu, že by u nás mělo dojít k podobnému incidentu. Důležitá je prevence. Pravidelně zde probíhají školení, jak se chovat v podobné krizové situaci. Rovněž nesmíme podceňovat výhružky,“ řekl.
 
„Zásadně odsuzuji jakékoliv útoky, včetně těch verbálních, proti zástupcům jakékoli politické strany. Nejen v politice, ale i v běžném životě je to naprosto nepřijatelné. To, že jsme se jako společnost vůči mnohým takovým útokům stali otupělí, je nešťastné,“ dodal místopředseda Poslanecké sněmovny.

Více zde.

kategorie Z médií