KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Pro konsolidaci veřejných financí vláda udělá maximum, jsme připraveni snižo
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Pro konsolidaci veřejných financí vláda udělá maximum, jsme připraveni snižovat veřejný dluh

Přidáno 4. 4. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Místopředseda poslanecké sněmovny a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek se v politické diskuzi vyjádřil k úsporám a dalším příjmům, které koalice hledá v rámci konsolidace státního rozpočtu. Bartošek zmínil již úspěšné šetření vlády a dodal, že vláda by se mohla zaměřit i na zneužívání sociálních dávek. Přemýšlí se také o novém daňovém mixu, který by upravoval daň z alkoholu, cigaret či hazardu, ale také daň z příjmů. Na závěr okomentoval možný návrat ruských a běloruských sportovců na olympijské hry.

„Diskuse o tom, jak bude vypadat nová úprava daní, stále probíhá. Jsme připraveni udělat maximum pro to, abychom konsolidovali veřejné finance, a jsme připraveni snižovat veřejný dluh. Vláda již začala s šetřením u sebe, v počtu úředníků jsme se dostali pod rok 2015, což znamená velké úspory v rámci státního rozpočtu. Druhou oblastí, kde bychom mohli hledat úspory, je zneužívání sociálních dávek. Pan ministr Marian Jurečka již na tom pracuje. Dovedu si také představit zvýšení daně nebo úpravy daně u alkoholu, cigaret a samozřejmě i hazardu. Poslední potencionální změnou by mohla být změna daně z příjmu fyzických a právnických osob,“ podotýká poslanec Jan Bartošek.

„Jsem pevně přesvědčen, že sportovci Ruské federace ani Běloruska nemají na olympijských hrách co dělat, a to ani pod neutrální vlajkou, protože reprezentují a podporují režim, který napadl svobodnou zemi. Ruští sportovci reprezentují agresivní stát a Rusko by jistě olympijské hry využilo ke své propagandě. Pana Svobody si jako sportovce vážím, ale jeho vyjádření nepovažuji za úplně šťastné,“ doplňuje Bartošek.

Více zde.

kategorie Z médií