KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Pro efektivnější fungování dolní komory navrhujeme změnu jednacího řádu
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Pro efektivnější fungování dolní komory navrhujeme změnu jednacího řádu

Přidáno 23. 1. 2024
Ilustrační foto
FORUM 24

Změny jednacího řádu poslanecké sněmovny, které by mohly zajistit efektivnější chod dolní komory, jsou stále ve hře. Deníku FORUM 24 to potvrdil místopředseda sněmovny a první místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, který diskuzi o změnách vede. Bartošek zároveň tvrdí, že je nutné, aby se na změnách jednacího řádu shodla širší většina včetně současné opozice.

Poslanecká sněmovna od začátku volebního období zažívá bezprecedentní nárůst obstrukcí ze strany opozice. Jan Bartošek představil návrhy změn jednacího řádu už na začátku loňského roku. Šlo především o stanovení maximální délky a počtu vystoupení či změnu rozvrhu ústních interpelací, aby nedocházelo k umrtvení činnosti poslanecké sněmovny.

„Je důležité pochopit, proč o změně jednacího řádu sněmovny diskutujeme. Jsme v situaci, kdy je možné takřka neomezeně dlouho paralyzovat jednání poslanců. A to nám přijde špatně, protože tím blokujete naplňování demokracie, uskutečňování vůle občanů. Nejde nám o jakékoliv omezování projevu poslanců. Chceme jen odstranit extrémy, tak, aby sněmovna mohla reálně fungovat, což si přeje většina poslanců i voličů,“ řekl Jan Bartošek. 

Více zde.


 
kategorie Z médií