KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Prezident Pavel vrátil naší zemi čest doma i na mezinárodním poli
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Prezident Pavel vrátil naší zemi čest doma i na mezinárodním poli

Přidáno 11. 3. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Ukazuje se, že prezident Petr Pavel je racionální člověk, který se nebojí výzev. Tak zhodnotil místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda strany Jan Bartošek (KDU-ČSL) první rok Petra Pavla ve funkci prezidenta České republiky v pořadu Události, komentáře na ČT. Bartošek rovněž ocenil Pavlovu schopnost naslouchat názorům a problémům lidí.

Jan Bartošek si současného prezidenta váží i z toho důvodu, že vždy hledá racionální řešení. „Současného prezidenta vnímám jako velice racionálního člověka s jasným a chladným úsudkem. Navíc jej vnímám jako člověka, který svou roli bere jako službu zemi, a ne jako úlitbu vlastnímu egu a potřebu se skrze funkci prosadit či zahojit. Ukazuje se, že je to také statečný muž, který se nebojí výzev, protože snažit se najít smír mezi koalicí a opozicí, to chce vždy kus odvahy. Navíc je to podle mého názoru prezident, který vrátil České republice na mezinárodním poli čest,“ vysvětlil Bartošek.

„Petr Pavel pravidelně jezdí po regionech, mluví s lidmi, vyslechne jejich názor. Zajímá se o to, jaká témata mezi občany České republiky rezonují, co je trápí. Nezapomíná ani na vyloučené lokality a na lidi, kteří jsou nějakým způsobem znevýhodnění,“ řekl místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda strany Jan Bartošek.

Více zde.

kategorie Z médií