KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Představitelé hnutí ANO neustále mění názory a nedokáží přijít s konstruktiv
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Představitelé hnutí ANO neustále mění názory a nedokáží přijít s konstruktivním návrhem důchodové reformy

Přidáno 23. 4. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Hnutí ANO nemá zájem jednat o důchodové reformě, a navíc velmi rychle mění svá stanoviska. Důchodovou reformu kritizuje, přitom v minulých volebních obdobích pro udržitelnost systému opoziční představitelé neudělali nic. Jako selhání to vnímá Jan Bartošek (KDU-ČSL), místopředseda Poslanecké sněmovny, který byl hostem pořadu Události, komentáře na ČT.

Podle Jana Bartoška již měla opozice spoustu příležitostí projevit svůj názor k důchodové reformě, nicméně rozhodla se je nevyužít. „Ministr Jurečka minulý rok sjednal přibližně deset schůzek, opakovaně s opozicí projednával jednotlivé návrhy týkající se reformy penzí. ANO si mohlo říct o jakékoliv podkladové materiály. Nakonec to dopadlo tak, že se přestalo jednání účastnit,“ řekl místopředseda Poslanecké sněmovny Bartošek.

„Hnutí ANO mělo dvě volební období na to, aby nachystali důchodovou reformu. Neudělali pro to vůbec nic, ačkoliv příležitost měli. Tady vidím hrubé selhání na straně opozice,“ prohlásil Bartošek.

Velkým problémem je, že opoziční ANO nemá konzistentní názory. „Jak já můžu vědět, že to, co dnes říká hnutí ANO, bude pravda za půl roku nebo snad zítra, kdy se Andrej Babiš zrovna vrátí z dovolené? Je šílené, že my nevíme, zda to, co platilo před chvílí, bude platit zítra,“ vysvětlil Bartošek.

Více zde

kategorie Z médií