KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Práce s příznivci a novými členy funguje v KDU-ČSL skvěle
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Práce s příznivci a novými členy funguje v KDU-ČSL skvěle

Přidáno 27. 4. 2023
Ilustrační foto
FinTag.cz

„Rčení, že solidní člověk do politiky nevleze, rozhodně pravdou není. Je tomu přesně naopak,“ říká v rozhovoru pro FinTag.cz první místopředseda KDU-ČSL a místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Bartošek.

Proč se podle vás v Česku říká, že „solidní člověk do politiky nevleze“? Je to pravda?
Členství v politické straně kvůli komunistické historii naší země česká společnost stále vnímá jako něco pejorativního a ostudného. Lidé se výrazu „být ve straně“ stále často vyhýbají. Rčení, že solidní člověk do politiky nevleze, však rozhodně pravdou není. Je tomu přesně naopak. V politických stranách se sdružují osoby, kterým záleží na tom, co se kolem nich děje. A chtějí se zapojit do politického dění. Jsme rádi, že jim k tomu můžeme zprostředkovat příležitost.

Je podle vás zájem mezi lidmi o vstup do vaší politické strany, do politických stran?
Ke členství v politických stranách je česká společnost bohužel stále poněkud nedůvěřivá. Důvodem jsou i dlouhodobé snahy některých populistických politiků o dehonestaci povolání politika jako takového. Nelze se pak divit, že v očích mnohých lidí vyvolává politika odpor. I proto si velmi vážíme každého nového člena.

Proč podle vás vstupují lidé do KDU-ČSL?
Do KDU-ČSL lidé vstupují zejména proto, že jim není lhostejné dění v naší zemi a uvědomují si, že ho mohou členstvím ve straně sami ovlivnit. My jim k tomu poskytujeme prostředí tradiční proevropské středopravé strany. Určitou motivací ke vstupu do strany může být i fakt, že na základě naší více než stoleté historie ukazujme, že nám jde o dlouhodobá udržitelná řešení politických výzev, nikoli o populistické výkřiky do tmy. Navíc u nás velmi dobře funguje práce s příznivci. To jsou lidé, kteří se z různých důvodů nechtějí stát rovnou členy strany, ale rádi by se do její činnosti nějakým způsobem zapojili nebo s ní jen hodnotově souzní. Po jednoduché registraci příznivcům pravidelně zasíláme informace a aktuality či pozvánky na nejrůznější akce. Také příznivci pak mají možnost podílet se na tvorbě lidoveckého programu.

Více zde.

kategorie Z médií