KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Pevně věřím, že pan prezident udělá všechno proto, aby nová vláda byla co ne
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Pevně věřím, že pan prezident udělá všechno proto, aby nová vláda byla co nejdříve

Přidáno 10. 11. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Ve středu si poslanci zvolí nové vedení dolní komory. O předsedkyni je nejspíš jasno, spory se ale rozhoří kvůli obsazení místopředsedů. A další novinka: prezident Zeman pověřil Petra Fialu již započatým jednáním o sestavení nové vlády. Témata pro místopředsedu lidovců Jana Bartoška, který byl hostem Událostí, komentářů.

Pan prezident pověřil Petra Fialu sestavením vlády v okamžiku, kdy je podepsaná koaliční smlouva. „Vypadá to, že pan prezident je schopný výkonu funkce. Otevírá se prostor k tomu, že vláda může podat demisi. Já tento krok prezidenta vítám,“ řekl na úvod lidovecký poslanec. „Pevně věřím, že pan prezident udělá všechno proto, aby nová vláda mohla být co nejdřív. Situace ohledně covidu, inflace i ceny energií potřebuje vládu s důvěrou, která bude rychle konat,“ dodal Bartošek.

„Jednotlivé politické strany mají své personální představy ohledně nových ministrů. Předpokládám, že zveřejňování začne ve chvíli, kdy vláda podá demisi a nový premiér začne vyjednávat o podobě nové vlády,“ uvedl Bartošek s tím, že vyjednané rezorty budou lidovci odpovědně spravovat.

Více zde. 

kategorie Z médií