KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Osobní výpady na plénum sněmovny nepatří
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Osobní výpady na plénum sněmovny nepatří

Přidáno 8. 9. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek v Interview ČT24 ostře zkritizoval šéfa ANO Andreje Babiše kvůli jeho slovům o nové totalitě. Podle něj Babiš představuje bezpečnostní riziko pro Českou republiku. Slova předsedy SPD Tomia Okamury pak označil za „komerční fašismus“ a upozornil, že právě podobné zasévání nenávisti do společnosti vedlo ke zrodu nacismu, který má na svědomí životy milionů lidí. 

Sněmovní debata o ozdravném balíčku je podle Bartoška vedena férově. „To druhé, co tam nepatří, jsou osobní výpady,“ reagoval na dění posledních dnů v dolní komoře. Debata podle něj může být tvrdá, ale musí být slušná. „Jsem přesvědčen, že došlo k obrovské inflaci slov a vyjádření. Najednou se ve veřejném prostoru používají slova, která lidi straší, provokují a vzbuzují v nich nenávist,“ řekl. 

Bartošek odmítl slova šéfa ANO Andreje Babiše, že by byla v Česku nová totalita, označil to za lež. „Jsme svobodní lidé ve svobodné zemi. Mnohem horší je ale ,komerční fašizmus SPD‘,“ řekl s tím, že šéf hnutí Tomio Okamura používá slova, která jsou jako z „nejodpornější kuchařky nacistické propagandy“

Více zde.

kategorie Z médií