KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Opozice chce dva radní ČT, jinak bude dál blokovat jejich výběr
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Opozice chce dva radní ČT, jinak bude dál blokovat jejich výběr

Přidáno 14. 6. 2021
Ilustrační foto
Seznam Zprávy

Příští týden napoví, zda Rada České televize zůstane v omezeném počtu až do voleb. Jednání napříč stranami zatím nikam nepokročilo. Ve středu by měli poslanci znovu hlasovat o čtyřech nových členech Rady České televize. Předchozí pokusy ztroskotaly na obstrukcích části opozice, která se obává, že v radě posílí kritici současného vedení České televize a veřejnoprávní médium se ocitne pod vyšším tlakem.

Probíhají nějaká jednání napříč opozicí a koalicí o volbě čtyř členů Rady České televize?
„Jednání, kdy jsme se jako opoziční strany setkaly s hnutím ANO a sociálními demokraty, proběhlo pouze jednou, bohužel. Tam jsme si řekli nějakou představu, jak by to mohlo případně vypadat, ale od té doby jsme se neposunuli."

Proč?
„Protože mocenské uskupení ANO, SPD a komunisti mají pocit, že personální volby v Poslanecké sněmovně musejí vyhrávat 10:0. Oni samozřejmě mají většinu, to musíme respektovat. Na druhou stranu není možné, aby nás v personálních volbách úplně vygumovali. Na to my odmítáme přistoupit, protože v ten moment bude mít v jednotlivých institucích - netýká se to jen Rady České televize, kontrolní roli pouze jedno mocenské uskupení, a to je špatně. I v komunální politice se ctí, že opoziční strany mají zástupce, aby měly informace a byly u toho."

Více zde. 

kategorie Z médií