KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Odmítám akceptovat rezoluci OSN a označení vzniku Izraele za katastrofu
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Odmítám akceptovat rezoluci OSN a označení vzniku Izraele za katastrofu

Přidáno 15. 12. 2022
Ilustrační foto
securitymagazin.cz

Představte si, že Společnost národů, předchůdce dnešní OSN, těsně před zářím 1938 vydá prohlášení, v němž Československo vyzývá k ukončení okupace německých Sudet a vznik našeho státu označí za katastrofu. Dnešní optikou se jedná o zvrácenou představu, ale letos v listopadu se událo něco velmi podobného.

Usnesení Valného shromáždění OSN z konce listopadu 2022 vyzývá k tomu, aby bylo datum vzniku moderního státu Izrael – k němuž mimochodem organizace nemalou měrou sama přispěla – připomínáno jako počátek katastrofy. Palestinci již dlouho prosazují na různých mezinárodních fórech pro jejich verzi události výraz Nakba. Teď se dočkali jeho oficiálního přijetí z nejvyšších míst.

Zmíněnou rezoluci valné shromáždění přijalo poměrem hlasů 90:30 a můžeme být hrdí na to, že Česká republika byla jedním z nemnohých, kteří hlasovali proti. Současná vláda si tak zachovala morální integritu a znovu podpořila jeden z hlavních pilířů tuzemské zahraniční politiky – dobrý vztah s Izraelem.

Více zde.

kategorie Z médií