KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): O odchodu vojsk z Afghánistánu jsme věděli dopředu, evakuace se dala připrav
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): O odchodu vojsk z Afghánistánu jsme věděli dopředu, evakuace se dala připravit bez chvatu

Přidáno 18. 8. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

Úspěšný start armádního evakuačního letu označil ministr vnitra Jan Hamáček za zázrak. Vláda byla ale v posledních dnech kritizována za pomalou reakci ohledně stahování svých diplomatů a jejich tamních spolupracovníků z Afghánistánu. Kritici vytýkají také to, že pomoc je nedostatečná a týká se jen malé části těch, kteří české misi na místě pomáhali. Hostem pořadu Pro a proti byl místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

„O tom, že se vojska budou stahovat, jsme věděli s předstihem. Vláda postupovala poměrně laxně, abych byl ale korektní, je třeba říct, že postup Tálibánu byl tak rychlý, že mnohé překvapil. Předpokládal jsem ale, že vláda bude mít jasný plán. Takto to vypadalo, že je vláda překvapená,“ řekl v úvodu pro Český rozhlas člen sněmovního výboru pro obranu a místopředseda lidovců Jan Bartošek.

„Za celu situaci nese odpovědnost vláda, která má k řešení patřičné kompetence. Jsem přesvědčen o tom, že plán evakuace se dal připravit bez chvatu. Doufám, že všichni, kterých se to týká, budou bezpečně převezeni do České republiky,“ doplnil Bartošek.
 
Více zde.

kategorie Z médií