KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Názorové veletoče hnutí ANO popírají logiku selského rozumu
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Názorové veletoče hnutí ANO popírají logiku selského rozumu

Přidáno 11. 4. 2024
Ilustrační foto
FORUM24

Minulý rok hnutí ANO požadovalo navýšení příspěvku na péči o pět miliard. Lidovci v koalici prosadili navýšení o sedm miliard. Čekali byste, že nám kolegové z opozice poděkují za dobře odvedenou práci? Kdepak, najednou křičí, že je to málo, a chtějí ještě více. Že to nemá logiku? To hnutí ANO vůbec nevadí, prostě jen kritizuje a straší za každou cenu.

Ministr práce Marian Jurečka a ostatní lidovečtí ministři na koaličních jednáních prosadili zvýšení příspěvku na péči o sedm miliard korun ročně. Příspěvek míří k lidem, kteří vzhledem ke svému zdravotnímu stavu potřebují pomoc jiné osoby při zvládání základních životních potřeb a bez pomoci od státu se opravdu neobejdou. Nejedná se tedy o sociální dávku v pravém slova smyslu, spíše o pomoc potřebným.

Minulá vláda Andreje Babiše a jeho hnutí ANO v době ekonomické prosperity jakékoli zvýšení příspěvku na péči odmítaly. Došlo k němu pouze jednou v roce 2018 na základě návrhu senátorů. Vláda Andreje Babiše novelu ale až do konce odmítala a ta prošla jen díky tomu, že se proti stanovisku jeho vlády postavil parlament a navýšení i přes Babišův odpor schválil.

Více zde.

kategorie Z médií