KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Lidi nezajímá, jaké šarvátky na půdě Sněmovny vedeme. Chtějí, abychom schval
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Lidi nezajímá, jaké šarvátky na půdě Sněmovny vedeme. Chtějí, abychom schvalovali zákony, které jim usnadní život

Přidáno 28. 1. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Role v Poslanecké sněmovně se oproti minulému volebnímu období změnily. Bývalá vládní koalice je nyní v opozici. Jak by měla být nastavena vzájemná spolupráce? Jak probíhaly první interpelace na novou vládu? Pozvání do 90' ČT24 přijal místopředseda Poslanecké sněmovny a poslanec za KDU-ČSL Jan Bartošek. 


 

,,Občany netrápí, jaké potyčky mezi sebou poslanci mají. Zajímá je, jaké zákony pro ně schvalujeme a jak jim konkrétně pomohou v každodenním životě. Vzájemné obviňování škodí všem. Když jsme byli v opozici my, podávali jsme smysluplné pozměňovací návrhy, které prošly. Tuto šanci mají v tomto volebním období všichni,” řekl místopředseda Bartošek.

Tématem byla také volba šestého místopředsedy Sněmovny, jehož pozice je stále neobsazená. ,,Volba je tajná, každý poslanec má možnost svobodně volit a rozhodnout se, co je správné. Chápu, že hnutí ANO patrně stačí názor pana předsedy Babiše, kterého všichni poslouchají. V našich stranách je politická kultura nastavena tak, že má každý poslanec možnost rozhodnout se podle nejlepšího svědomí a vědomí. Hnutí ANO dalo svého kandidáta, kterým byl pan poslanec Havlíček. Patrně naše poslance nepřesvědčil, to je jednoduché. Kdyby byl dobrý kandidát, přesvědčil by je, že bude vést schůze nestranně, ti by mu pak dali svou důvěru,” dodal Bartošek.

Více zde. 

kategorie Z médií