KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Můžeme spolu nesouhlasit, ale musíme u toho zůstat slušní
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Můžeme spolu nesouhlasit, ale musíme u toho zůstat slušní

Přidáno 22. 9. 2023
Ilustrační foto
Český rozhlas

Patří emoce do vysoké politiky? Kde je hranice slušného chování a co vše si může politik dovolit za poslaneckým pultíkem? O tom v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu hovořil místopředseda poslanecké sněmovny a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

Podle Bartoška trpí degradací politické kultury atmosféra v celé společnosti. „A zodpovědností nás politiků je, abychom udrželi kohezi, tedy soudržnost ve společnosti. Když na plénu Sněmovny zaznívají vyjádření typu, že je zde nová totalita apod., jsou to přesně ta slova, která se vezou na vlně populismu, polarizují společnost, štvou lidi proti sobě,“ připomíná Bartošek slova Andreje Babiše, který označil Česko za novou totalitu.

Podle Bartoška označovat tuto dobu za novodobou totalitu je jako plivání do tváře všem obětem komunistického i jiných totalitních režimů. Současný režim nemůže podle něj být novou totalitou. „Protože například nemáme StB, nemáme vládu jedné strany. Kdyby naše společnost nebyla svobodná a byla zde totalita, tak to vypadá úplně jinak. Mně toto vyjádření spadá jednoznačně do kategorie nenávistné polarizace společnosti,“ zdůrazňuje lidovecký politik.

Více zde.

kategorie Z médií