KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Mír podle představ Ruska nepodporuji
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Mír podle představ Ruska nepodporuji

Přidáno 4. 4. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Evropská unie je jedinou alternativou, která České republice zaručí bezpečí a ekonomickou stabilitu. Místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda strany Jan Bartošek (KDU-ČSL) také odmítá takovou verzi míru, která v praxi znamená šíření ruského vlivu. Také o důchodové reformě Bartošek hovořil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda strany se vyjádřil k neustále se měnícím stanoviskům hnutí ANO ohledně důchodové reformy. Vrátil se tak ke schůzce, kde se vládní koalice sešla s opozicí u prezidenta republiky. „Jestliže na schůzce došlo k nějaké dohodě, je přece nutné ji dodržovat. Hnutí ANO nejdříve potvrdilo, že se shodli na tom, že se věk odchodu do důchodu zvýší. A teď už z toho zase couvá,“ prohlásil Bartošek.
 
Podle místopředsedy Poslanecké sněmovny by pro nás vystoupení z Evropské unie nepřineslo nic dobrého. „Vystoupení z Evropské unie by znamenalo zchudnutí naší společnosti a izolaci České republiky na mezinárodním poli. Ze státu, který je součástí ekonomicky i bezpečnostně silné Evropy, by se Jstal stát okrajový a marginální,“ řekl Jan Bartošek. „Jsem rád, že naše současná vláda se hlásí ke svobodnému demokratickému světu,“ dodal.
 
Podle Bartoška je nutné Ukrajinu nadále podporovat. „Všichni chceme, aby válka skončila. Ale podívejme se na fakta. Rusko napadlo slabší stát a SPD bohužel prosazuje politiku zbabělosti. Jsem přesvědčený, že slabší stát, který je napadený, má plné právo se bránit. A ostatní mu mají pomoct. Například hnutí SPD nechce mír, chce hlavně mír ruský. Rusko se dodnes nevzdalo svých ambicí rozšiřovat svou sféru vlivu v Evropě a diktovat nám podmínky, což já rozhodně nechci. A v tom je ten rozdíl mezi námi,“ zareagoval Jan Bartošek v debatě na Tomia Okamuru (SPD).

Více zde

kategorie Z médií