KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Migrační pakt tak, jak byl přijat, migraci úplně neřeší
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Migrační pakt tak, jak byl přijat, migraci úplně neřeší

Přidáno 11. 4. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Migrační pakt je malým, avšak nedostatečným krokem správným směrem k řešení nelegální migrace na území EU. To řekl 1. místopředseda KDU-ČSL a místopředseda sněmovny Jan Bartošek v poředu Interview ČT24.

Bartošek v pořadu komentoval také ve středu schválený migrační pakt. „Velkou radost z toho nemám, protože migrační pakt tak, jak byl přijat, migraci úplně neřeší. Změna měla proběhnout, ale myslím, že v té podobě, jak je to schváleno, je to málo ambiciózní,“ podotkl.

Co se týče pravidel pro povinnou solidaritu zemí, pozice české vlády při vyjednávání měla podle něj být mnohem přísnější. „Povinná solidarita je velmi nešťastná,“ poznamenal. „Opakovaně se ukazuje, že jakékoliv kvóty, ať už mají jakoukoliv podobu, v praxi nefungují,“ zdůraznil.

„Mnohem přísněji měli být postiženi pašeráci, kteří si dělají byznys z toho, že nešťastníky vozí do Evropy za strašných podmínek. A je potřeba posílit personálně vnější hranici EU. Mnohem více se soustředit i na to, zda některé složky nejsou součástí pašování,“ míní.

Více zde.

kategorie Z médií