KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Míchat dohromady církev a hvězdopravectví doopravdy neznamená křesťanství
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Míchat dohromady církev a hvězdopravectví doopravdy neznamená křesťanství

Přidáno 23. 1. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima News

Hostem nedělní Partie byl místopředseda Poslanecké sněmovny a první místopředseda strany Jan Bartošek (KDU-ČSL). Zde se vyjádřil k nadcházejícímu druhému kolu prezidentských voleb, jednotlivým kandidátům a souvisejícím předvolebním kampaním.

„Co se týče Andreje Babiše a jeho koketování s církví, připadá mi to úsměvné, protože víte, člověk si musí vybrat, v co věří. Každý křesťan ví, že míchat dohromady křesťanství, hvězdopravectví a dotazování se vesmíru, prostě není křesťanství. Vnímám to jako jeden z dalších jakýchsi PR tahů Andreje Babiše a jeho týmu ve snaze oslovit křesťanské voliče, ale věřte, měl jsem možnost poznat Andreje Babiše v reálné politice a on skutečně staví svůj život na úplně jiných hodnotách,“ uvedl Jan Bartošek.

„Andrej Babiš si dělá ze vztahu k Bohu v podstatě automat na kávu. Má pocit, že když do něj hodí modlitbu nebo korunu, vypadne to, co si přeje. To nemá s vírou co do činění, to je modloslužba žádné křesťanství,“ zdůraznil Jan Bartošek.

Více zde.


 
kategorie Z médií