KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Lidovci prosazují efektivnější navyšování příspěvku na péči
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Lidovci prosazují efektivnější navyšování příspěvku na péči

Přidáno 22. 1. 2024
Ilustrační foto
ČT

Péče o hendikepované byla pro lidovce vždy prioritou. Místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda strany Jan Bartošek (KDU-ČSL) v pořadu Události, komentáře na ČT představil legislativní úpravu, v rámci které by bylo možné příspěvek na péči navyšovat pružněji v souvislosti s mírou inflace. Jan Bartošek rovněž hovořil o nutnosti deinstitucionalizace sociální péče v České republice. 

Nová úprava zákona nabízí v souvislosti s navyšováním příspěvku na péči pružnější řešení, které chrání před růstem inflace. „V současné době prošel ve vládě zákon, který stanovuje úpravu příspěvku na péči prostřednictvím tzv. podzákonné normy, tedy vyhlášky. Tato skutečnost umožní větší flexibilitu, rychlost a reakci ve chvíli, kdy bude potřeba navýšit příspěvek na péči kvůli vysoké inflaci,“ řekl Jan Bartošek. Právě navýšení příspěvku na péči patří mezi dlouhodobé priority lidovců.
 
Navýšení příspěvku na péči se má týkat jak dětí, tak dospělých. Klíčová je pro lidovce deinstitucionalizace sociálních služeb. „Je důležité, aby lidé se zdravotním handicapem mohli žít v přirozeném prostředí, které připomíná rodinné bydlení, ale zároveň zohledňuje jejich zdravotní stav,“ řekl Bartošek.

Více zde.

kategorie Z médií