KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Kroky vlády Roberta Fica mě děsí
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Kroky vlády Roberta Fica mě děsí

Přidáno 18. 3. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima News

Proruská rétorika slovenské vlády v současnosti pro Evropu představuje bezpečnostní riziko. Místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS divákům přiblížil své obavy z kroků Ficovy vlády, ale i z prezidentských voleb v Rusku, které neprobíhají demokraticky.

Podle Jana Bartoška se slovenská vláda svou rétorikou bohužel přibližuje Rusku. „Svou politikou a rétorikou se slovenská vláda začíná chovat jako spojenec Ruska. Osobně mě to velmi mrzí, Slovensko je totiž náš nejbližší soused. Nicméně realitou zůstává, že konkrétní kroky, které Fico chystá, a o kterých mluví, mě celkem děsí. Všichni přece víme, že základním principem svobody tisku jsou veřejnoprávní média. Ficův útok na slovenskou veřejnoprávní RTVS se mi vůbec nelíbí. Navíc se na Slovensku chystá poměrně rozsáhlá reforma soudnictví a uvažuje se o tom, že se sníží promlčecí doba různých majetkových trestných činů,“ vyjádřil své obavy místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.
 
„Jestliže je slovenská vláda připravena obnovit intenzivní vztahy s Ruskem a slovenský ministr zahraničí se schází s Lavrovem, který hájí vraždění civilistů a unášení dětí, pokud Ficova vláda nezmění své směřování, pak je pro nás Slovensko skutečně bezpečnostním rizikem,“ řekl Bartošek a dodal, že zastávání proruských postojů bude znamenat špatnou zprávu pro nás všechny, protože by Rusko bylo hájeno Slovenskem na mezinárodních jednáních.
 
Dalším tématem byly ruské prezidentské volby. „Počítat hlasy a ptát se, jak dopadly volby, má smysl tehdy, je-li země svobodná a volby demokratické. Rusko ale není svobodná země a volby tam nejsou demokratické. Ruské volby jsou zmanipulované, na jejich průběh na okupovaných územích často dokonce dohlíží vojáci se zbraněmi. V takovém případě se o svobodných volbách prostě nemůžeme bavit,“ prohlásil Bartošek.

Více zde.

kategorie Z médií