KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Děláme nepopulární, ale potřebná opatření
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Děláme nepopulární, ale potřebná opatření

Přidáno 30. 3. 2023
Ilustrační foto
Novinky.cz

Jaká je budoucnost KDU-ČSL? Bude se měnit název strany? Jaké kandidáty postaví do evropských voleb? A proč je aktuálně nutné dělat méně populární opatření? Odpovídá místopředseda Poslanecké sněmovny PČR a první místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. 

Ani náš zakladatel, monsignor Ján Šrámek, nás nepojmenoval jako křesťanskou stranu. My jsme vznikli jako „lidovci“. Proto si myslím, že nás čeká cesta k našim kořenům. Změna názvu strany bez přidané hodnoty však nebude stačit. Je potřeba rozšířit naše portfolio, protože pro mě je důležitá vnitřní proměna strany, přibližuje svůj pohled místopředseda Bartošek. 
 
Aktuální nižší preference jsou daň za to, že děláme nepopulární, ale potřebná opatření. Ať už je to otázka důchodové reformy, nebo konsolidace veřejných financí, my jsme tu proto, abychom se chovali zodpovědně vůči lidem a státu. Když tyto témata nebudeme řešit, tak naše děti dostanou republiku, která bude vydrancovaná, nekonkurenceschopná, s obrovským dluhem a mizivou zdravotní a sociální péči. Musíme proto dělat tyto kroky, aby se naše republika mohla dále rozvíjet, a abychom jí našim dětem odevzdali v co nejkvalitnějším stavu, vysvětluje první místopředseda KDU-ČSL. 
 
Více zde.

kategorie Z médií