KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Členství v NATO je pro Česko zárukou míru
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Členství v NATO je pro Česko zárukou míru

Přidáno 19. 5. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Válka na Ukrajině pokračuje téměř 3 měsíce. Finsko a Švédsko se z tohoto důvodu rozhodly vstoupit do NATO, aby tak tato státy posílily svoji bezpečnost. Je tento krok správný? Dále se německá armáda rozhodla darovat 15 tanků české armádě. Co toto gesto znamená? Pozvání k okomentování bezpečnostních témat do České televize přijal místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. 

,,Každý, kdo má dnes rozum tak ví, že ten, kdo ve světě drží mír, je Severoatlantická aliance. Když vidíme agresivní válku Ruska na Ukrajině, tak je zcela přirozené, že Švédsko a Finsko chtějí být členy NATO. Jasně se tak ukazuje, že si na ně Rusko netroufne. Myslím si, že toto je přesně ta věc, kdy se jasně stanoví hranice. I pro Českou republiku je naše členství v alianci zárukou míru," řekl Bartošek. 

Řeč byla také o daru něměckých tanků pro českou armádu. ,,Zde je důvod k poděkování vládě, která to domluvila velmi dobře. Současně zde patří také poděkování opozici, že jsme zde ve shodě, protože se jedná o bezpečnost občanů České republiky. Těch prvních 15 tanků, které máme od Německa dostat, jsou plnou náhradou za to, jakým způsobem Česká republika pomáhá Ukrajině. Hlavně je také důležité, že se nám podaří dobudovat těžkou brigádu, což je náš závazek v rámci NATO," uvedl Bartošek. 

Více zde. 

kategorie Z médií