KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Bartošek (KDU-ČSL): Chyba se stala, když vláda ustoupila komunistům a sebrala armádě 10 miliard
Zpět

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Chyba se stala, když vláda ustoupila komunistům a sebrala armádě 10 miliard

Přidáno 12. 5. 2021
Ilustrační foto
Události, komentáře

Zakázka na bojová vozidla za více než 50 miliard korun měla být největší v armádní historii. Teď se komplikuje a není jasné, zda se smlouva stihne před volbami podepsat. Je důvod spěchat? Témata, která byla předmětem diskuse v pořadu Události, komentáře, kde o nich debatoval místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

„Chyba se stala, když vláda ustoupila komunistům a sebrala armádě 10 miliard a vše se kvůli tomu opozdilo,“ reagoval Jan Bartošek. Velké otazníky jsou nyní spojeny s odložením první splátky ve výši 4 miliard.
„Všechny signály, které mám z Ministerstva obrany a z Výboru pro obranu mě nenaplňují žádným velkým optimismem, protože kdybychom se bavili pouze o zakázce na nákup bojových vozidel, tak to je jedna věc. Ale v ohrožení jsou i jiné zásadní zakázky a ani ty nemá armády vyřešeny a do toho přichází informace, že najednou odkládáme splátky, najednou to vypadá, že se to nejspíš nestihne ani podepsat,“ dodává Jan Bartošek.
 
Více zde.

kategorie Z médií